Results for Race 2: 5th October 2017

Year 3 Boys – Up to 10 Places

NamePositionSchoolYear Group
Marshall1Glenmere3 - Boys
Noah Everett2Houghton3 - Boys
Owen Spinner3St Lukes3 - Boys
Logan Weston4Waterleys3 - Boys
Charlie Dorrell5Fairfield3 - Boys
Seb Gilliever6Meadows3 - Boys
Oliver Richura7Brocks Hill3 - Boys
Rahul George8Woodland Grange3 - Boys
Ollie Weston9Thythorn3 - Boys
Mason Hal10Thythorn3 - Boys

Year 3 Girls – Up to 10 Places

NamePositionSchoolYear Group
Kate Matthew1Fernvale3 - Girls
Jessica McCartney Frith2Houghton3 - Girls
Brooke Lindsay3Fairfield3 - Girls
Diaz Ipector4Parklands3 - Girls
Kitty Hammond5Parklands3 - Girls
Isobelle Rowe6St Lukes3 - Girls
Georgia Brookes7Houghton3 - Girls
Haidee Addison8Meadows3 - Girls
Mehk Malik9Brookside3 - Girls
Brooke Goi10Waterleys3 - Girls

Year 4 Boys – Up to 10 Places

NamePositionSchoolYear Group
Harry Canpion1St Lukes4 - Boys
Cahan Frost2Meadows4 - Boys
Jacob Godawa-Edusei3Glenmere4 - Boys
Gurdeg Garter4Launde4 - Boys
Ayush Odedra5St Lukes4 - Boys
Edward Orchard6Brocks Hill4 - Boys
Charlie Allen7Fernvale4 - Boys
Milo Pantling8All Saints4 - Boys
Paddy McManus9Little Hill4 - Boys
Flynn McCue10Houghton4 - Boys

Year 4 Girls – Up to 10 Places

NamePositionSchoolYear Group
Matilda Harvey1Glenmere4 - Girls
Phoebe Baker2Glenmere4 - Girls
Phoebe Harrison3All Saints4 - Girls
Tabatna Gibblin4Meadows4 - Girls
Grace Price5Langmoor4 - Girls
Teeya Sanderson6Langmoor4 - Girls
Ruby Summers7Glenmere4 - Girls
Amrita Billan8Brocks Hill4 - Girls
Tegan Hearst9Langmoor4 - Girls
Ashleigh Curtis10Parklands4 - Girls

Year 5 Boys – Up to 10 Places

NamePositionSchoolYear Group
Oliver Haggerty1Meadows5 - Boys
Oliver Whiting2Glen Hills5 - Boys
Callum Wells3St Lukes5 - Boys
Alfie Dorrington4Glenmere5 - Boys
Oliver Izzard5Glenmere5 - Boys
Adam Claricoates6Glenmere5 - Boys
Jahshanti Joseph7Meadows5 - Boys
Fenton Rayns8Thythorn5 - Boys
Sake Marriott9Parklands5 - Boys
Dylan Backster10Glen Hills5 - Boys

Year 5 Girls – Up to 10 Places

NamePositionSchoolYear Group
Myah Seager1Glenmere5 - Girls
Tilly Benn2Meadows5 - Girls
Anya Hawkins3Glenmere5 - Girls
Chloe Dolby4All Saints5 - Girls
India Platt5Woodland Grange5 - Girls
Summer Bright6Houghton5 - Girls
Raelle Hall7Meadows5 - Girls
Phoebe Orton8Waterleys5 - Girls
Daisy O'Neill9St Lukes5 - Girls
Rosie Hanney10Little Hill5 - Girls

Year 6 Boys – Up to 10 Places

NamePositionSchoolYear Group
Theo Ford1Launde6 - Boys
Zachary Seaton2Glen Hills6 - Boys
Max Beech3Glenmere6 - Boys
Kai Bolsover4Woodland Grange6 - Boys
Ashveer Singh5Launde6 - Boys
Callum Williams6All Saints6 - Boys
Charlie Chadwick7Houghton6 - Boys
Benjamin Braint8Brocks Hill6 - Boys
Joshuah Purple9Glenmere6 - Boys
Cameron Smith10Waterleys6 - Boys

Year 6 Girls – Up to 10 Places

NamePositionSchoolYear Group
Mya Acharya1Woodland Grange6 - Girls
Yasmin Sakour2Meadows6 - Girls
Aimee Hill3Glenmere6 - Girls
Eva Crofton4Glen Hills6 - Girls
Danielle Joyce5Houghton6 - Girls
Rebecca Betts6Brookside6 - Girls
Phoebe Kerr7All Saints6 - Girls
Macey Liquorish8Little Hill6 - Girls
Molly Hanney9Little Hill6 - Girls
Rosie Dunphy10Waterleys6 - Girls

Year 7 Boys – Up to 10 Places

NamePositionSchoolYear Group
Ryan Morris1Beauchamp7 - Boys
Corey Strachan2Gartree7 - Boys
George Knopp3Beauchamp7 - Boys
Fred Sanders4Beauchamp7 - Boys
Wilf Birch5Beauchamp7 - Boys
Tyrese Malcolm6Gartree7 - Boys
Arthur Beall7Beauchamp7 - Boys
-8-7 - Boys
-9-7 - Boys
-10-7 - Boys

Year 7 Girls – Up to 10 Places

NamePositionSchoolYear Group
Sophie Wells1Gartree7 - Girls
Aisling Simpson2Beauchamp7 - Girls
Anna Douglas3Wigston Academy7 - Girls
Charlotte Evans4Gartree7 - Girls
Emily Clarke5Beauchamp7 - Girls
Maya Son6Beauchamp7 - Girls
Lucy Cook7Gartree7 - Girls
Abigail Radbourne8Beauchamp7 - Girls
Nikita Gooderson9Beauchamp7 - Girls
-10-7 - Girls

*The spelling of names on this page are copied from the results sheets handed in.